Western Digital My Cloud Fiyatı ve Özellikleri

Yeni nesil data yedekleme ve bulut çözümleri ile ilgili ürünler kişisel kullanım için Türkiye’de isimleri ilk olarak birkaç yıl öncesinde duyulmaya başlansa da barındırdığı teknik sorunlar ve aylık ödeme maliyetleri gibi nedenlerle çok fazla tercih edilmedi.Pazarı iyi analiz ettiği anlaşılan ve yaşanan sorunlarla ilgili tedbir alıp ve geliştirmeler yapan Western Digital firması My Cloud ürünüyle harika bir çıkış yakaladı.

Kişisel bulut terimi için kolay anlaşılması açısından oldukça genel ve basit bir benzetme yapacak olursak kendinizi bir an Google Drive,Evernote,Dropbox gibi firmalardan herhangibirinin sahibi olduğunuzu,kendinizin ve sizin izin verdiğiniz kullanıcıların datalarını da evinizdeki bir sunucuda depoladığınızı düşünün. İşte Western Digital My Cloud ile size sunulan cihaz bu küçük sunucu.Eviniz/İşyerinizdeki modeme bağlayıp cep telefonunuz üzerinden bilgisayar bile gerekmeden basit bir kurulum yapıyorsunuz.Bundan sonra fotoğraf,video,döküman,film,müzik arşivi…vb tüm datalarınızı bu kişisel bulutunuza yükleyip,dilediğiniz yerden erişebiliyorunuz.

Western Digital My Cloud‘un sunduğu avantajlar arasında Mac,Pc,mobil cihazlarınızı otomatik yedekleme,istediğiniz klasörleri cihazlar arası senkronize etme,sizin izin verdiğiniz kullanıcılar için sadece onların erişebileceği özel alan ayırma,sahip olduğunuz harici harddisklerdeki bilgilerin My Cloud’a transferi için düşünülmüş USB portu gibi özellikler yer alıyor.

Piyasada 2TB ile 8TB arasında kapasiteye sahip modelleri bulunan Western Digital My Cloud ürününde fiyatlar 2TB için ortalama 650 TL civarında iken 8 TB kapasiteye sahip cihazlarda 2.250 TL fiyatlarda seyretmekte.Hizmet için aylık herhangibir ücret ödenmiyor.

Western-digital-my-cloud

Mobilsaray.com‘da 2 Tb ve 8 Tb kapasiteye sahip modelleri satışta olan ürün,yeni nesil depolama teknolojileriyle zenginleştirilmiş kendi kişisel bulutunu kullanmak isteyen ev ve küçük işletme sahipleri için oldukça heyecan verici bir ürün.

Western Digital My Cloud‘un ürün reklamında kullandığı ”Herşeyi Tek Bir Yerde Depolayın,Her Yerden Erişin!”sloganı ile yazımıza son verelim.Bu ürünle ilgili yorumlarınızı yazının sonuna eklemeyi ihmal etmeyin.

Sevgilerimizle..

©Mobilsaray.com-2017

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s