Sinbo SYM-3903 Yoğurt Makinesi Kullanımı


Yoğurt mayaladığımızda karşılaştığımız en temel sorun her zaman aynı lezzet ve kıvamı yakalayamamamız. Bunu çözmek için ve yoğurt mayalanmasının sağlıklı bir ortamda oluşması için Sinbo’nun hizmetinize sunduğu Sinbo Yoğurt Makinesi hakkında bilgi vererek, kullanımını mobilsaray.com olarak siz değerli okurlarımıza anlatacağız.
Sinbo Yoğurt Makinesinin içinden çıkan kullanım kılavuzunu dikkatlice okuyarak, dikkat edilmesi gereken durumlara da harfiyen uymanız güvenliğiniz için gereklidir.
Yoğurdumuzu mayalamak için aldığımız sütü 10-15 dakika kadar kaynatalım. Altını kapattığımız sütün serçe parmağımızda sıcaklığını hissettiğimiz ancak kaynar olmayan bir ısıya gelmesini bekleyelim. Oda sıcaklığı tabirindeki sütümüze 1 litre için yarım yemek kaşığı yoğurt mayası, 2 litre içinse bir yemek kaşığı yoğurt mayası kullanmanız tavsiye ediliyor. Mayanızın ev yoğurdundan olması yoğurdunuzun lezzetini ve yararını arttıracaktır. Sütünüzden biraz mayanızın bulunduğu kaba alarak karıştırın. Oluşan karışımı tekrar sütünüzün üzerine ekleyin ve çok hafifçe tekrar karıştırın. Mayaladığınız sütü Sinbo Yoğurt Makinesi haznesine koyun ve kapağını kapatın. Cihazı prize takıp çalıştırın. İsteğe göre 4 ve 7 saat arası bekleyin. Lezzeti için 6 saate kadar beklemeniz önerilir. Ayrıca yoğurtun soğuduktan sonra 1-2 saat kadar dolapta dinlenmesi lezzetini arttıracaktır.
Bundan sonra her yoğurdunuz aynı lezzette ve kıvamda olacak. Aileniz için sağlıklı ve lezzetli yoğurt hazırlamak için Sinbo Yoğurt Makinesine www.mobilsaray.com ayrıcalığı ile sahip olabilirsiniz.
http://www.mobilsaray.com/SYM-3903-SINBO-SYM-3903-YOGURT-MAKINESI,PR-353855.html

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s