Microsoft Edge Nedir?

Microsoft Edge, Microsoft’un Windows 10 için geliştirdiği tarayıcısıdır. 30 Mart 2015’ten beri hayatımızda. Ayrıca Windows 10’da Internet Explorer’ın yerini Edge alıyor.
Peki Microsoft Edge’nin avantajları neler, birlikte değerlendirelim.
Microsoft Edge diğer tarayıcılardan daha hızlı ve kullanması daha kolay. Edge kullanıcısına bazı yeniliklerde sunuyor. Tarayıcı üzerindeki karmaşık sekmelerden kurtuluyor ve kendinize göre ayarlaya biliyorsunuz. Birçoğumuz çoklu internet sekmeleri ile çalışırken zorlanıyoruz. Hatta yanlışlıkla sekmeyi kapatabiliyoruz. Sekmeler arası dolaşmak zaman kaybetmemize neden oluyor. Microsoft internet kullanıcılarının sorunlarını araştırarak bunları çözmüş ve kullanımı ile tüm evlerde yerini alacak bir tarayıcı geliştirdi. Sonra insanlar daha çok akıllı telefonları kullanmaya başlayınca bu hizmetini telefona uyarlamaya karar verdi.
Geçtiğimiz günlerde de Microsoft artık Edge’nin İOS ve Android telefonlarda da kullanılabileceğini ve ön izlemesi ile deneye bileceklerini açıklayarak, akıllı telefonları ellerinden düşürmeyen telefon severleri çok mutlu etti. Artık günümüz teknolojisi Akıllı Telefonlar tüm işlemleri cep telefonundan yapmaya imkan sağlıyor. Yanınızda devamlı bilgisayar veya tablet taşımanıza artık gerek yok.Bu sevinci eskiden ilk önce Laptop’lar için sonra ise Ipad’ler için yaşamıştık.

Peki Apple(IOS) telefon kullanıcıları Edge’yi nasıl deneyebilirler?

Edge’nin Beta Programına katılmak isteyen Apple kullanıcıları ad ve soyadlarının yanı sıra Apple ID’leri ile katılabilecekler. Başvuru yaptıktan sonra Apple size gerekli talimatları içeren bir mail göndererek size kolayca yönlendiriyor. Ön izlemenin açılmasıyla Microsoft’un Yöneticisi Twitter hesabından bunu duyurarak takipçilerinden de bu paylaşımın daha çok kişiye iletilebilmesi için yardım istedi.

Microsoft Edge hangi dillerde hizmet verecek?

Microsoft Edge şuan ABD İngilizcesi dilinde hizmet vermekte. Ancak Microsoft’un açıklamalarına göre en kısa zamanda birçok dil seçeneği olacak.
Edge’ nin ne zaman tam olarak hayatımıza gireceğini ve ne zaman İnternet Explorer’ı unutturacağını bilmesek te başarılı bir program olduğu kesin.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s