Tefal GV6840 Anticalc Kazanlı Tek Ayarlı Ütü İncelemesi

Türkiye’nin başarılı markası Tefal’in üretimi GV6840 Anti-calc Kazanlı Tek Ayarlı Ütü’yü tüm yönleriyle Mobilsaray.com editörlerinden Rabia Onur mercek altına aldı.

Tefal GV6840 Anti-calc Kazanlı Tek Ayarlı Ütü Özellikleri
GV6840 Anticalc Kazanlı Ütü 6.5 Bars’a kadar çıkabilen yüksek buhar basıncı ile en kırışık kumaşları bile kolayca açmanızı sağlar.
Birçoğumuz için ütü kâbusa dönüşüyor… Saatlerce ütülediğimiz kıyafetleri yerleştirirken dikkatimizi kırışıklıkların bıraktığı izler çekiyor. Bazen tekrar ütülüyoruz ama bazen de sinirlenip öylece yerleştiriyoruz. Saatlerce boşa uğraşmanın verdiği üzüntü bütün bir günümüzü mahvediyor. Bir kırışıklığı açmanın en etkili yolu buhar’dır. Buhar basıncı yükseldikçe kumaştaki pürüzsüzlük o kadar artar. Ütü alırken buna çok dikkat etmeliyiz. O zaman Tefal Ütümüz bu testi başarı ile geçti.

Tefal Anti-calc Kazanlı Tek Ayarlı Ütü dakikada 300gr/min basınçlı şok buhar verir.
Şok buhar ütü üreticilerinin yeni nesil geliştirdiği bir özelliktir. Günümüzde hala bir çok ütüde bulunmaz. Şok buhar sayesinde kumaşlar tek bir iz kalmadan ütülenirken, kolay ütüleme sağladığı için kolunuz ağrımaz. Saatlerce sürecek ütünüzü daha kısa sürede ve daha kolay bir şekilde bitirirsiniz. Buhar basıncı eski ütülerde düğme şeklindeydi. Eğer o düğmeye art ardına basarsanız ütü su akıtmaya başlıyordu. Ayrıca düğmeyi kullandıkça parmağınızda ve elinizde keskin bir ağrı oluşuyordu. Bu teknoloji ile ütü buharı kendisi vererek size kolay kullanım sağlarken, var olan buhar düğmesi ilede istediğiniz zaman yüksek buhar verebiliyorsunuz.
Tefal Anti-calc Kazanlı Tek Ayarlı Ütü Anti-Kireç özelliği ile ütünüzün ömrünü uzatır.

Suların içinde bir miktar kireç bulunmaktadır. Ütünüzün su haznesine koyduğunuz su ısındıkça içerisindeki kireç sertleşmeye başlar. Zamanla biriken kireç ütünüzün su akıtmasına, ütü kalitesinin düşmesine ve ütünüzün bozulmasına neden oluyor. Adından da anlaşıldığı üzere Anticalk Ütü anti-kiraç teknolojisi ile su içerisindeki kireci özel bir haznede biriktirerek ütünüzü korur. Ütümüz buradan da bizlerden bir yıldız aldı.
Tefal Anticalc Kazanlı Tek Ayarlı Ütü Yeni Durilium Airglide Auto-Clean Taban özelliği ile karşımızda…
Tefal’in en başarılı gelişimi olan Auto- Clean Taban özelliği kullananlarına kolaylık sağlıyor. Yapışmaz ve leke tutmaz tabanı ile ütü yaparken ütünüz ne de kıyafetleriniz zarar görüyor. Saten ve Tül kumaşlarda ütü ayarını yüksek tutarsanız ütünüz kumaşa yapışır. Kumaş bir daha kullanılamaz hale gelir. Ütünüzün tabanındaki yapışanları çıkartmak için de çok uğraşmanız gerekiyor. Hatta genelde ütü tabanı zarar görüyor. Tefal ile bu sıkıntıdan da kurtulmuş olduk.

Tefal Anti-calc Kazanlı Tek Ayarlı Ütü akıllı ayar teknolojisi
Birbirinden farklı birçok kumaştan oluşan kıyafetler giyiyoruz. Özellikle de biz bayanlar için çeşit daha da çok. Ütülenecekleriniz çok olduğunda durmadan ayar değiştiremezsiniz. Yada ütü ayarından pek anlamayan bir kişi olabilirsiniz. Tefal Anti-calc Kazanlı Ütü’de bulunan akıllı ayar özelliği ile ütü yapmak artık daha kolay.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s